Balık yağının yaşlanmayı geciktirdiğini biliyor muydunuz?

yaşlanmaya karşı omega 3

Balık yağının yaşlanmayı geciktirdiğini biliyor muydunuz?

Vücudumuzun ihtiyacı olan Omega 3’ü en güvenli bir biçimde karşılamanın yolu beslenme programınıza balık yağı takviyesi eklemekten geçer. Uzmanların dillerinden düşürmedikleri balık yağı takviyeleri tercihe göre kapsül ya da sıvı formunda tüketilebilir.

Yapılan araştırmalar özellikle kadınların Omega 3 desteği almalarının cilt dokusu üzerinde olumlu etkileri olduğunu belirtiyor. Araştırmalara göre Omega 3 takviyesi, cilt altı bağ dokusunu koruyor, böylelikle yaşlanmayı geciktiriyor, kırışıklık karşıtı bir etki bırakıyor.

Cilt sağlığının beslenme programımızdan doğrudan etkilendiğini göz önünde tuttuğumuzda balık yağı tüketmenin önemini bir de kez daha görüyoruz.Omega 3 desteği aynı zamanda cilde esneklik katıyor, cildi nemlendiriyor ve ciltte oluşabilecek iltihaplanmayı azaltıyor. Antioksidan özelliği de bulunan balık yağı takviyeleri, cildi sivilce ve tahrişten kurtarmaya yardımcı olacak bir mineral kaynağı olarak da karşımıza çıkıyor.

Omega 3 desteği aynı zamanda güneşin cilde verdiği zararları da azaltıcı bir güce sahip. Son yıllarda kozmetik markaları da balık yağının gücünü fark ederek bakım ürünlerine bu yağı dahil etmeye başlamışlarsa da bu destekten faydalanmanın en güvenli yolu, saflaştırılmış bir balık yağı takviyesi kullanmaktan geçiyor. Çünkü Omega 3 ve balık yağının cilt sağlığının yanı sıra genel sağlığımıza faydaları da saymakla bitmiyor.

Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için vücut tarafından üretilemediği için dışarıdan destekle alınması gereken Omega 3 ihtiyacınızı karşılamak için morina balığından yapılan balık yağı takviyelerini tercih edebilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir